18 Ocak 2024 Perşembe

Dekoratif Mantarlar, Rulo Mantar Nasıl Kullanılır

Rulo mantar nedir?

Ofisinizde, iş yerinizde veya evinizde notlarınızı asmak için kullanılan panolara mantar pano denilmektedir. Bir çerçeve içerisinde sunulan mantar panolar ölçülerine göre çeşitlenmektedir. Bu pano içerisindeki mantarın rulo halinde bulunan şekline rulo mantar denilmektedir.

Rulo mantar ne işe yarar?

İstediğiniz uzunlukta kullanabileceğiniz rulo mantar ile ilginç ve işlevsel dizaynlar yapabilirsiniz. İster kendi mantar panonuzu kendiniz yapın, isterseniz de dekoratif amaçlı ama işlevsel ürünler yapın. Hem hobi malzemesi olarak kullanabileceğiniz mantarlar çok farklı kullanım alanlarına da sahiptir. Ev ve ofis dekorasyonu için yaratıcı mantar panolar yapılabilir. Online alışveriş rehberiniz İş’te Kırtasiye Blog sayfamızda, görsel ve şık dizayna sahip mantar panoları nasıl yapabileceğimizi inceleyeceğiz.

Mantar rulo kullanımına yönelik fikirler

Ev ve iş yerinizi süsleyecek, dekoratif amaçlı bir çok görsel hazırlanabilir. Mantar rulolar, istediğiniz şekil ve ölçülerde rahatlıkla kesilebildiğinden duvarınızı süsleyecek mantar resminizi tasarlamak sizin yaratıcılığınıza kalmaktadır. Örneğin bir dünya haritasını duvarınıza yapıştırmak, gitmek istediğiniz yerlere veya gittiğiniz ülkelere yönelik ufak bilgileri üzerine çivilemek size marjinal bir hava katacaktır. İstanbul aşıkları için bir boğaz köprüsü yapılabilirken, oğlunun odasını renkli bir şekilde süslemek isteyenler için de güzel isimler yazılabilmektedir. Uzay sevenler için gezegenler şeklinde kesilen mantar panolar, uzayın o etkileyici iştihamını odanıza getirebilir. Denizi sevenler için şöyle güzel deniz dalgaları şeklinde kesilmiş rulo mantar üzerine atlayan yunuslar veya güneş de güzel bir tasarım olabilir. Arzu ederseniz dalgaları mavi renge bile boyayabilirsiniz.  


Evinizde veya ofisinizde bir duvarı tamamen mantar pano haline getirebilirsiniz. Çok şık ve farklı duracak bu dizayn çok da kullanışlı olacaktır. Duvarınızı istediğiniz gibi süsleyebilir, istediğiniz zaman da değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz. Bir tarafta geçmiş hatıralarınız bir tarafta gelecek planlarınız, aynı duvarda geçmişe ve geleceğe bakabilirsiniz.

Çalışma masanınızın önü tamamen mantar pano olsa nasıl olur. Zevkinize göre bölümlere ayırır, istediğiniz objeleri üzerine asabilirsiniz. 


Her türlü ufak boşluğa hoşunuza giden bir tasarımda rulo mantar kesebilirsiniz. Kedi, köpek, insan figürü, balık v.b. bir çok şekli düzgünce keserek duvardaki ufak boşlukları bile bir görsel şölene dönüştürebilirsiniz. Üstünü istediğiniz renk ile düzgün bir şekilde boyadığınızda karşınıza mükemmel sonuçlar çıkabilir. Alternatif bir-kaç öneri olarak; ufak konuşma balonu şeklinde kesilmiş mantar parçalarını duvarınıza veya panonuza asabilirsiniz. Bunlar üzerine değer verdiğiniz sözleri yapıştırarak devamlı göz önünüzde kalmasını sağlarsınız. Daha şık tasarım arayanlara aynalardan faydalanmalarını tavsiye edebiliriz. Keseceğiniz geometrik şekilli tasarımların üzerine ufak ve şekilli ayna parçaları yapıştırırsanız güzel bir tasarım elde etmiş olursunuz.

Rulo mantarın en büyük avantajı istediğiniz ölçüde kesilebilir olmasıdır. Dolayısı dekorasyonun yanında evinizde ve iş yerinizde birçok amaç için rahatlıkla kullanılabilir. Mesela mutfak dolabınızın kapağına tencere ve ufak malzemeler asmak için güzel bir askılık yapabilirsiniz. Tüm kapağı mantar rulo ile kaplayıp, üzerine kancalar taktığınızda mutfağınızı size genişletecek bir tasarımla karşılaşabilirsiniz.En uygun mantar panoları nerede bulabilirim

En ucuz mantar pano ve mantar ruloları bulabileceğiniz adre İş’te Kırtasiye’dir Kendi servis hizmeti ile de dağıtım yapan İş’te Kırtasiye, aynı zamanda en hızlı kargo hizmetini veren firmalarla çalışmaktadır. Bir çok çeşit arasından aradığınız doğru rulo mantarı bulmak için sitemizin Mantar Panolar bölümünü  inceleyip sipariş verebilirsiniz. Güzel tasarımlar yaparak fark yaratacağınız günler diliyoruz.

Yorumunuzu bırakın