Türk Kahveleri


MEHMET EFENDİ

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100 gr

42213
₺43,13 ₺42,70 + KDV

MEHMET EFENDİ

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100 gr (25 Adet)

42213-K
₺1.031,31 ₺1.021,10 + KDV

MEHMET EFENDİ

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi Teneke Kutu 250 gr

43919
₺135,04 ₺133,70 + KDV

KAHVE DÜNYASI

Kahve Dünyası Orta Kavrulmuş Türk Kahvesi 100 g

47856
₺41,46 ₺41,05 + KDV

MAKSPRESSO

Makspresso Türk Kahvesi 1000 g

48426
₺427,09 ₺422,86 + KDV

MAKSPRESSO

Makspresso Türk Kahvesi 200 Gr

49821
₺83,32 ₺82,50 + KDV

MEHMET EFENDİ

Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi Teneke Kutu 500 gr

42214
₺247,65 ₺245,20 + KDV


TÜRK KAHVELERİ

Türk kahvesi, Türk geleneğinde ve kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Akıllara dostluğu, birliği, sevgiyi ve paylaşımı getirir. Atasözü ve deyimlerimize de yer etmiş, kız isteme merasimlerinin ve misafirliklerin de en önemli değerlerinden biri haline gelmiştir.

Türk Kahvesi Nedir?

Türk kahvesi, 14. yüzyıl başlarında Güney Habeşistan’daki Kaffa Yöresi’nde keşfedilen kahve hazırlama ve pişirme tekniğinin adıdır. İstanbul’a ilk kahve 1543 yılında gelmiştir. Yoğunluğu, nefis lezzeti, kendine has kokusu ve ağızda kalan kalıcı aroması ile halkın, saray mutfağının gözdesi olmuş, kısa sürede lezzeti ile tüm dünyayı kendine hayran bırakmıştır. Türk kahvesinin kendine özgü bir kimliği, özel bir tadı, köpüğü, kokusu, pişirilişi ve ikramı vardır. Önceleri sadece kahve meyvesinin kaynatılması ile yapılan içecek, yeni pişirme tekniği ile gerçek kahve lezzetine kavuşmuştur.

Türk Kahvesi Çeşitleri Nelerdir?

Türk kahvesi çekirdeklerinin kavrulurken kullanıldığı ısı derecelerine göre az kavrulmuş, orta kavrulmuş ve çifte kavrulmuş olmak üzere üç farklı çeşidi vardır. Sunum şekillerine ve pişirme yöntemlerine göre de farklı çeşitleri ve isimlendirilmeleri bulunmaktadır. Örneğin; süvari, menengiç, dibek, kallavi gibi… Aynı şekilde günümüzde Türk kahvesi birçok farklı aroma ile lezzetlendirilmeye başlanmıştır. Türk kahvesinin aromalı çeşitlerinden bazıları ise damla sakızlı, dağ çilekli, fındıklı, çikolatalı, karamelli, kakuleli Türk kahvesidir. Sitemiz içerisinden Kurukahveci Mehmet Efendi markasına ait kahvelerden dilediğiniz gramajı temin edebilirsiniz!

Kurukahveci Mehmet Efendi

Kurukahveci Mehmet Efendi, ilk kez 1871 yılında dolaplarda kavurup değirmende öğüttüğü kahveyi halkın tüketimine sundu. 1871’den bu yana kahve üretimine bir sanat gibi yaklaşan Mehmet Efendi, tüm birikimi, ustalığı ve tecrübesi ile babadan oğla aktarılmakta, günümüzde Türk kahvesinin, tüm dünyada Kurukahveci Mehmet Efendi adıyla anılmasını sağlamaktadır.

Türk Kahvesinin Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle Türk kahvesi, dünyanın en eski kahve pişirme yöntemi olup; köpük, kahve ve telveden oluşmaktadır. Birkaç dakika boyunca bozulmadan kalabilen köpüğü ve küçük fincanlarda servis edilmesi nedeniyle uzun süre sıcak kalabilir, damakta ve hafızalarda kalıcı bir aroma bırakır. Diğer kahve türlerine göre daha kıvamlı ve aromatik olmasına rağmen daha az kafein içerir. Kahve falı kavramı ile geleceği anlatmak için tüketilen tek kahve türüdür. Telvesi dibine çöktüğü için süzülmesine ya da filtre edilmesine gerek yoktur. Oldukça pratiktir, ihtiyacınız olan tek şey bir cezvedir. Sizler de sitemiz içerisinden sipariş edebileceğiniz eşsiz Türk kahvesini özel ambalajında alarak, son tüketim tarihine kadar saklayabilir, öğütüldüğü günkü tazeliği her içimde yakalayabilirsiniz! Afiyet olsun der, keyifli alışverişler dileriz!

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

 

Nefis bir Türk kahvesinin ilk sırrı taze ve kaliteli bir Türk kahvesidir. İkinci olarak kullanacağınız cezve oldukça önemlidir. Bakır cezveler kahveye daha fazla lezzet katmaktadır. Tek kişilik bir kahve için; cezve içerisine bir tatlı kaşığı kahve konulur. Üzerine bir fincan su ilave edilir. Şeker tercihinize göre, sade ise hiç şeker atmadan, az şekerli ise yarım çay kaşığı (tek küp şeker), orta ise bir çay kaşığı (2 küp şeker), şekerli ise 2 çay kaşığı (3 küp şeker) şeker ilave edilir. Hafifçe karıştırılır. Kısık bir ateşte yavaş yavaş kahve suyunun kaynaması beklenir. Kaynamaya başladığında köpürmeye başlar. Köpüren kahve ocaktan alınıp, köpük kısmı fincana konulur. Kalan kısım tekrar ocağa konulur. Tekrar köpürmeye başladığında cezve ocaktan alınır ve kendine özel küçük fincanlarla servis edilir. Elbette ki kahvenizi makinelerde de yapabilirsiniz.

 

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

 

Sağlık açısından faydalı olduğu ve düzenli bir şekilde tüketilmesi uzmanlarca tavsiye edilen Türk Kahvesinin birçok faydası vardır. Hafıza güçlendirir, konsantrasyonu arttırır, enerji verir, uyanık kalmayı sağlar, cildin kendini toplamasına yardımcı olur, sindirime destek olur, metabolizmayı hızlandırır, kalp sağlığını korur, baş ağrısına iyi gelir, sosyal hayatınızı geliştirir. Bir fincan kahvenin verdiği kalori, sade veya şekerli olmasına göre değişmektedir. Minimum 7 maksimum 45 kalori barındırır. Kafein miktarı ise bir fincan için 60 mg’dır. Diğer kahvelere göre oldukça düşük oranda olan bu oran, sağlık açısından zarar teşkil etmediği gibi fayda da sağlamaktadır.

 

Türk Kahvesi Fiyatları

Türk kahvesi fiyatları gramajlarına göre farklılık göstermektedir. Farklı gramajlara göre sizin için en uygun paketi seçerek avantajlı bir şekilde satın alabilir, en kaliteli ürünler ile kahve keyfinizi çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünlerin toptan olarak temini veya büyük boy paketlerin seçilmesi giderlerinizde gözle görülür bir tasarruf sağlar. Birim başına düşen maliyetlerin azalmasını sağlarken aynı zamanda kaliteden de ödün vermemiş olursunuz. Sitemiz içerisinden temin edebileceğiniz Türk kahvesi gramajları şu şekildedir:

 

-Mehmet Efendi Türk Kahvesi 250 gr Teneke
-Mehmet Efendi Türk Kahvesi 500 g
-Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100 g

 

Binlerce avantajlı ürünü İş’te Kırtasiye.com sitemizde sizler için sunuyoruz. Aradığınız her ürünü sadece tek bir tık ile hemen sipariş edebilir ve güvenilir internet alışverişinin tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul Beylikdüzü ve İkitelli bölgelerinde bulunan şubelerimizi ziyaret ederek ürünlerimizi daha yakından inceleyebilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz!