El Dezenfektanları


MARATEM

Maratem M105 Alkol Bazlı El Dezenfektanı 500 ml 7904444

49229
₺86,18 ₺71,82 + KDV

NOVA

Sky Anti El Dezenfektanı Alkol Bazlı 1 lt

43631
₺85,69 ₺71,41 + KDV


DEZENFEKTAN

El Dezenfektanı

El Dezenfektanı Nedir?  Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan coronavirüs nedeniyle hayatımıza hızlı bir şekilde giren el dezenfektanları herkes tarafından en çok araştırılan ürünlerin başında gelmektedir. Herkes içeriğindeki maddeleri, maddelerin cilde zarar verip vermediğini ve tam olarak ne işe yaradığını araştırmaktadır. Dezenfektan çeşitleri ve Dezenfektan Fiyatları farklılık gösterselerde bizler önemli olan en etkilisi hangisi ise onu tercih etmemiz gerekmetedir. Dezenfektan içerik olarak jel ve izopropil maddeleri başta olmak üzere kimyasal birleşenlerden oluşur. Kokusuzları yoğunlukta olsa da değişik ve hoş kokulu olan çeşitleri de mevcuttur. Dezenfektanların asıl kullanım amacı yüzeylerde bulunan bakteri ve virüslere karşı koruma sağlamasıdır. Genellikle kanserojen ve alerjik madde bulunmayan dezenfektanların tercih edilmesi bizler için daha sağlıklıdır. El yıkama imkanımızın olmadığı yerlerde, toplu alanlarda, okul, mağaza ve toplu taşıma araçları gibi ortamlarda lavoboya ulaşımımız olmadığı için genellikle el dezenktanı kullanmayı tercih ederiz. Bu ortamlarda adeta el dezenfektanları kurtarıcı niteliğindedir.  Çanta boyu tercih edilerek her yere kolaylıkla taşıyabileceğiniz dezenfektanlar sayesinde her daim virüse karşı korumanızı alabilirsiniz. En Ucuz El Dezenfektanları için kategorimize göz atabilirsiniz. En çok tercih edilen dezenfektan ise alkol bazlı dezenfektanlardır. İçeriğindeki etken maddeler vasıtasıyla daha etkili bir sonuç göstermektedirler. Dezenfektanın etkili olabilmesi için belirli miktarda alkol içermesi gerekmektedir. Alkol oranı düşük olan dezenfektanlar virüsü yok etme hususunda yeterli olmayabilirler. Bu nedenle aldığını dezenfektanın alkol türü ve alkol oranlarını mutlaka incelemelisiniz. Kategorimizde bulunan dezenfektan markaları ise şöyledir;

- Sky Anti El Dezenfektanı

- Nuevo Sistem ve Ortam Dezenfektanı

- Konix Alkol Bazlı El Dezenfektanı

- Nova Alkol Bazlı El Dezenfekteanı

Dezenfektan Fiyatları

Salgının artması ile birlikte online dezenfektan alışverişi hız kazanmıştır. Fiziksel mekanlardan kaçınmamız nedeniyle online olarak yapılan alışverişler artınca aldığımız ürünleri çok daha uygun fiyata almak şansını yakalamaya başladık. Güvenilir internet alışverişi ile sizlere sunduğumuz en uygun fiyatlı dezenfektanları kategorimiz içerisinde bulabilirsiniz. Genel olarak iş yerleri ve kuruluşlar 5 litrelik büyük paketleri tercih ederken kişisel kullanımlar için 100 ml veya 250 ml gibi seçeneklerde mevcuttur.

Dezenfektan Aparatları

Bankalar, kamu kurumları, restorantlar, cafeler, marketler ve daha pek çok mekana girişlerde el dezenfektanı koymak zorunlu bir hale gelmiştir. Ancak dezenfektanları normal kutusu ile koyduğumuzda yine hijyenik problemler ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle Taroks Ayaklı Dezenfektan Standı, Ceymop Dezenfektan Aparatıve Flosoft El Dezenfektan Aparatı gibi yardımcı ürünler sayesinde hem daha estetik hem de daha hijyenik çözümler ile misafirlerinizi karşılayabilirsiniz. Ürünlerimizi kategorimizin içinden hemen inceleyebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz ürünü sadece tek bir tık ile hemen sipariş verin, biz kapınıza kadar aynı gün içerisinde getirelim. CE, TSE ve ISO gibi kalite belgelendirme kuruluşlarınca tescillenmiş ve Sağlık Bakanlığı’nca onaylı el dezenfektanı ürünlerini İş’te Kırtasiye.com sitemizden güvenle tedarik edebilirsiniz.Sağlık Bakanlığı Onaylı Dezenfektanları kategorimizde bulabilirsiniz.

 

El Dezenfektanı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişisel hijyenin hayati bir öneme sahip olduğu şu günlerde, bulunduğumuz ortamlarda su ve sabun gibi hijyen ürünlerini hemen bulamayabiliriz. Bu gibi durumlarda el dezenfektanı kurtarıcı olarak en başta yardımımıza koşan hijyen ürünüdür. Ancak el dezenfektanı alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Öncelikle bulunduğumuz ortamlarda sürekli olarak el dezenfektanı ile ellerimizi steril bir hale getirmeyi kendimize alışkanlık haline getirmeliyiz. El dezenfektanları genellikle sıvı veya jel olarak ayrılırlar. Ama en önemli amacı kullanılan yüzeylerde hastalık oluşturabilecek virüs, bakteri ve organizmaları yok etmektir. Bunu ise içinde bulunan etken maddeler ile sağlar. Genellikle alkol oranı 70 derece ve üstü olan veya 70 – 90 derece arası alkol barındıran dezenfektanlar tercih edilmelidir. Alkol bazlı dezenfektan çok kısa sürede buharlaştığı için 2 ile 5 saniye içerisinde mikroorganizmaları yok etme özelliğine sahiptir.

El Dezenfektanı Nasıl Kullanılır?

En uygun kullanım öncelikle avuç içine yeterli miktarda doldurulması ve daha sonra avuç içi ve dışı tüm yüzeylere yayılması sağlanmalıdır. Parmakların iç kısımları ve tırnak bölgesi iyice ovuşturulmalıdır. Bileklere kadar temas ettirilmeli ve böylelikle mikroorganizmalara karşı sıkı bir önlem alınmalıdır. Son olarak alkol bazlı bir dezenfektan kullanıyorsanız ağzını sıkı sıkı kapatmanız ürünün verimliliği açısından oldukça faydalıdır. Çünkü alkol uçu bir madde olduğu için bir süre sonra işlevini kaybedebilir. Uzmanların da önerdiği ve virüsler karşı en etkili olan dezenfektan, içeriğinde alkol bulunan el dezenfektanıdır. Fakat içerisinde bulunan alkol cilt sorunlarını yaratma tehlikesi doğurabilir. Bu sorunları önlemek ve cilt bariyerini korumak için geliştirilen el dezenfektanı; eli yumuşatma ve nemlendirme özelliği ile cildinizi korurken, aynı zamanda üst düzey bir dezenfekte de sağlıyor. Bu özellikleri bulunduran, cildinize zarar vermeden gerekli dezenfeksiyonu sağlayan uygun fiyatlı ve etkili birçok markaya İş’te Kırtasiye.com sitemizde kolayca ulaşabilirsiniz.