Hafıza Kartları


KINGSTON

Kingston MicroSD Hafıza Kartı Canvas Select Plus SDCS2 128 GB

48348
₺388,92 ₺324,10 + KDV

KINGSTON

Kingston MicroSD Hafıza Kartı Canvas Select Plus SDCS2 32 GB

46921
₺134,65 ₺112,21 + KDV
Bu ürün geçici süreliğine temin edilememektedir.

KINGSTON

Kingston MicroSD Hafıza Kartı Canvas Select Plus SDCS2 64 gb

48347
₺213,95 ₺178,29 + KDV
Bu ürün geçici süreliğine temin edilememektedir.


MİKRO SD

Mikro SD nedir? Hafıza kartları ne işe yarar?

Normalde bilgisayarın veya elektronik cihazların beyni olarak kabul edebileceğimiz hard diskler sabit olarak cihaz içerisinde bulunurlar. Bu verileri bir yerden bir yere transfer etmek veya arşivlemek için başka bir veri depolama aracı gerekmektedir. Bazen de bu hard disklerin kapasitesi yetersiz kalmaktadır. Bu sorunları gidermek için CD-DVD’ler veya harici harddiskler kullanılabilir. Ancak CD-DVD’ler kapasite yönünden yetersiz kalıyor, harici harddiskler de boyut olarak çok büyük geliyorsa ideal çözüm mikro SD’lerdir. Cihaz içerisinde özel olarak ayarlanmış yerlerinde kullanılan mikro SD hafıza kartları, ince yapıları ve küçük boyutları ile yer işgal etmezler. Özellikle akıllı cihazlarla birlikte kullanımı daha çok artan Mikro SD hafıza kartları geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Mikro SD nerede kullanılır? Mikro SD hafıza kartı nasıl kullanılır?

Hemen hemen hafıza ihtiyacı olan tüm elektronik cihazlarda kullanılan Mikro SD Hafıza Kartları; genel olarak tüm akıllı telefonlarda, tabletlerde, fotoğraf makinelerinde ve müzik çalarlarda kullanılmaktadır. Hafıza kartları sayesinde cihazlar içerisinde; çektiğimiz fotoğraf ve videoları, belgelerimizi, sevdiğimiz müzikleri ve birçok dosyayı saklayabiliriz. Cihaz hafızasına ek bir hafıza olarak görev yapan mikro sd modelleri, mevcut hafızayı genişletmektedir.

Mikro SD hafıza kartı çeşitleri

Mikro SD hafıza kartlarının; SD kart, SF kart, compact flash kart, multimedia kart gibi değişik modelleri vardır. Cihaza uygun olan formattaki hafıza kartları tercih edilmelidir. Kart çeşitliliğini belirleyen bir diğer faktör de, kart kapasitesidir. Kart kapasitesi ne kadar büyükse o kadar fazla veri depolama imkanı sağlar. Normalde hafıza kartlarının farklı boyutları mevcuttur. Ancak mikro sd’ler standart bir formatta olup kullanım alanı olan her cihaz için uygundur.

Mikro SD hafıza kartı nasıl kullanılır?

Mikro Sd hafıza kartları cihaz içerisinde belirlenen uygun yere konularak kullanılır. Konulacak yerde kartın yerleştirme şekli gösterilmektedir. Bu şekilde konulan kart otomatik olarak cihaz tarafından tanınır. Bu kartların harici bir bilgisayarda okunabilmesi için özel Kart Okuyucular bulanmaktadır. Bu sayede telefonunuzdaki bir veriyi kolayca bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Mikro SD kart okuyucular, SD kart adaptörü veya SD kart okuyucu olarak da bilinmektedir.

En uygun micro sd hafıza kartı fiyatları

En ucuz Micro SD hafıza kartı modellerini bulabileceğiniz adres İş’te Kırtasiye.com’dur. Esenyurt’ta teknoloji ürünleri denilince ilk akla gelen ve ofis malzemeleri konusunda uzman olan İş’te Kırtasiye’de, hızlı bir şekilde istediğiniz ürüne kavuşursunuz. Kingston, Toshiba ve Sandisk markaları ile sizlere sunduğumuz Micro SD Hafıza Kartı modellerimizi ister sitemizden inceleyebilir, isterseniz de Esenyurt ve İkitelli bölgesinde bulunan ana bayimize ve şubemize gelerek Micro SD kart önerilerimizi dinler, ürünleri yerinde görebilirsiniz.

Eğer; Esenyurt, İkitelli, Başakşehir, Bağcılar, Güngören, Beylikdüzü, Avcılar, Büyük Çekmece, Küçük Çekmece gibi şubelerimize yakın bölgelerden sipariş veriyorsanız, siparişinizi verdiğiniz anda en kısa sürede kendi servis hizmetimizle kapınızdayız. Diğer tüm bölgelere ise kargo vasıtasıyla en kısa sürede ulaşıyoruz. Aradığınız her şey için biz size yeteriz. Kaliteyi ve uygun fiyatı uzaklarda aramayın. Hızlı teslimatın adresi İş’te Kırtasiye dünyasına girin, üye olun ve alışverişin keyfini çıkarın.