Maskeler


ERA

Era Toz Maskesi 6330 FFP3

47682
₺29,72 ₺27,02 + KDV

BLN

BLN Toz Maskesi Ventilli FFP2

47683
₺19,30 ₺17,55 + KDV

BLN

BLN Toz Maskesi Ventilli FFP2 (20 Adet)

47683
₺386,10 ₺351,00 + KDV


MASKE

Maske Çeşitleri

Maskeler pandemi koşulları ile birlikte hepimizin hayatına giren ürünlerdir. Önceden genellikle tıbbi alanda kullanılan maskeler ve iş sahalarında kullanılan maskeler revaçtayken, şu anda tıbbi maskelerin salgın hastalıktan korunmak için kullanıldığı gözlemlenmektedir. Çünkü yüzü, ağzı ve burnu görünmeyen birçok bulaşıcı hastalık yayan damlacıkların insan vücuduna girmesine engel olduğu için medikal maskeanlamda kullanımı yaygınlaşmıştır.  Kategorimizde bulunan maske çeşitleri ise şöyledir;

  • Evony Elastik Kulaklı Cerrahi 3 Katlı Maske
  • CMR Çocuk Cerrahi 3 Katlı Telli Maske
  • Woware Meltblown Lastikli Cerrahi 3 Katlı Maske
  • Aky Meltblown Lastikli 3 Katlı Maske
  • Togimask Cerrahi 3 Katlı Telli Maske
  • Seus Lastikli Cerrahi 3 Katlı Maske
  • Maskprovide Meltblown Maske

3 Katlı Maske

Bu maskeler genellikle Türk Standartları Enstitüsü kalite standartlarına uygun olarak üretilen ürünlerdir. 3 kattan oluşması sebebiyle daha kaliteli bir koruma sağlamaktadırlar. Geçmişte ameliyat veya cerrahi işlemlerde kullanılan bu ürün salgın sonrası tüm dünya da kullanımı zorunlu bir hale gelmiştir.  Dünya Sağlık Örgütü ve birçok sağlık kuruluşu 3 katlı maske kullanımı tavsiye etmektedir. Filtrasyon verimliliği uygun olan bu maskeler, kalabalık ortamlarda kullanılması durumunda daha güvenli bir koruma sağlar. Uzmanlar özellikle Tam korumalı maske olarak 3 Katlı Maske Çeşitlerini önermektedirler.

Cerrahi Maske

Bireysel ve toplumsal olarak büyük bir öneme sahip olan maske kullanımı, özellikle kalabalık ortamlarda salgın hastalığın yayılımını önlemek için zorunlu olmuştur. Uzmanlar maske kullanımı durumunda virüsünde bulaş riskinin % 30’lara kadar düştüğünü belirtmektedir. Cerrahi maskeler ise hipoalerjik özelliğe sahip olması ve sıvı bariyeri oluşturması nedeniyle en çok tercih edilen maskelerdendir. Cerrahi maskelerÇeşitleri% 99 bakteri ve %95 partikül filtrasyonu sağlamaktadır. Yırtılmaya karşı dayanıklı maskeyapısı sayesinde çalışma alanlarında oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak maskelerimizi sık sık değiştirmek gerektiğini tekrar hatırlatmamız gerekmektedir.

En Koruyucu Maske Çeşitleri

Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı virüsten korunmak için maske kullanımı zorunlu bir hale getirmiştir. Virüsün yayılımını minimize etmek için 3 katlı maske kullanımını önermektedirler. Maskeye kirli elle kesinlikle dokunulmamalıdır. Mümkünse maske tek kullanımlık olarak kullanılmalı ve ardından kenarlarındaki lastik yardımı ile tutarak çöpe atılmalıdır. İş’te Kırtasiye.com sitemizde bulunan maskeler yönergelere ve sağlık standartlarına uygundur. 

Maske Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk dikkat edilmesi gereken özellik maskenin dirençli olmasıdır. Solunum sisteminizi görülen veya görülmeyen tüm dış etkenlere karşı koruması çok önemlidir. Steril maske kullanımı bizler için hayati derecede önemlidir. Ayrıca maskelerde orta kısımda burun telinin olması ve bu tel vasıtasıyla yüzümüzün tam şeklini alması maskeler için en önemli özelliklerden birisidir. Burun teli maskenin yüze tam oturmasını sağlar ve kaymasını engeller. Hava boşluklarını tam kapatarak mikrop girmesini önler. Bir de gün boyunca kullanacağımız maskelerin kulağı rahatsız edip etmesine de dikkat edilmesi gerekir. Terletmeye karşı özel kumaşların seçilmesi yine bizim konfor ve hijyenimiz için çok önemlidir. Telli Maske Çeşitleri için kategorimize göz atabilirsiniz.

Maske Fiyatları

İş’te Kırtasiye.com sitemizde bulunan tüm maskeler sağlık koşullarına uygun olup, kalite onay belgelerine ve uluslararası standartlara sahip CE ve ISO onaylı maskelerdir. Üstelik fiyat olarak devletin koyduğu sınıra göre oldukça makul bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Üstelik kutu içerisinde çoklu paket seçeneklerimizden tercih ettiğiniz taktirde birim başına çok ucuz bir maliyet ile maskelerinizi temin etme fırsatınız doğmaktadır. Çoklu Kutu Maske çeşitlerimiz için kategorimize hemen göz atın. Özellikle pandemi koşulları nedeniyle online alışveriş daha güvenli olduğu için büyük bir hız kazanmıştır. Bu sayede dilediğiz ürünü sadece tek bir tık ile anında sipariş edebilir ve aynı gün içinde kapınıza kadar getirtebilirsiniz.