Para Sayma ve Kontrol Ürünleri


PICADOR

Picador Para Kontrol Kalemi KX130

44993
₺35,64 ₺29,70 + KDV

KRAF

Kraf Sahte Para Kontrol Kalemi 200G

42056
₺47,46 ₺39,55 + KDV

Yeni
Sarff 3086 Sahte Para Kontrol Cihazı (UV) resmi
SARFF

Sarff 3086 Sahte Para Kontrol Cihazı (UV)

50020
₺917,76 ₺764,80 + KDV


PARA KONTROL VE SAYMA MAKİNELERİ

Temel işlevi para saymak olan bu makinalar, yoğun para trafiğinin yaşandığı her işyerinde kullanılmaktadır. Kişilerden kaynaklanan hesap hatalarını sıfıra indigermesinden dolayı tahsilat yapan tüm işletmeler bu cihazlara yoğun ilgi göstermektedir.

Para sayma makinası nedir? Para sayma makinası nasıl çalışır?

Günlük hayatın yorgunluğu, iş hayatının stresi, dikkat eksikliği gibi bazı etkenler para sayarken konsantrasyonun dağılmasına ve sayımda hata yapılmasına neden olmaktadır. Bu hatalar işletmelere çok ciddi kayıplara neden olduğu gibi, sayım hatasından çıkan açığın nerede oluştuğu konusunda ciddi uğraşlara da sebep olmaktadır. Ödemelerinizi yaparken eksik para vermeniz firmanızın marka değerine, fazla para vermeniz kesenize zarar vermektedir. Bunların önüne geçmek, insanlardan dolayı oluşan hataları sıfırlamak için geliştirilen makinelere para sayma makinesi denilmektedir. İçerisinde bulunan sensörler, kızıl ötesi ışınlar ve dram mekanizması sayesinde, hazne kısmına konulan paraları büyük bir sürat ve doğrulukla sayan makinelerdir. Farklı birçok özelliği bulunan cihazların bir kısmı, yırtık veya normalin dışında bir şekil bozukluğu olan paraları ayırt etmekte ve kullanıcıya ayrı bir şekilde teslim etmektedir. Aynı işlemi sahte paraları tespit için yapan makinelere de çift katlı para sayma makinaları denilmektedir.

Para sayma makinesi çeşitleri ve fiyatları 

Temelde iki çeşite ayırmak mümkündür. Kağıt para sayma makineleri ve bozuk para sayma makineleri. Bozuk para sayma makinesi ne işe yarar demeyin, günlük bozuk para tüketimi çok yüksek olan market, mağaza gibi nakit para ile çalışan firmalar bu ürünleri sıklıkla tercih etmektedir. Para sayma makinelerinin fiyatları; sahte, yırtık, kesik parayı ayırt etme ve kullanıcıya kolaylık sağlayan para sayma makinesi özelliklerine göre değişmektedir. Peki tamam özellikleri falan anladık ta para sayma makinesi kaç para diyorsanız, bunun için net rakamlar vermek zordur. Ancak genel bir bakış açısıyla; para sayma makinesi en ucuz olarak piyasada 700 tl ile bulunabilmektedir. Fiyatı düştükçe kalite ve özelliklerinin azaldığını da hatırlatmak gerekir. Bunun yanında para sayma makinesi en pahalı olarak 15.000 tl’ye kadar çıkmaktadır. Burada tercih tamamen kullanıcıya ve ihtiyaçlarına kalmaktadır.

En uygun para sayma makinesi nerede satılır?

Hem alacağınız para sayma makinesi en ucuz olsun hem de kaliteli olsun istiyorsunuz ama nereden alacağınızı bilmiyorsanız, doğru adrestesiniz. En uygun ürünleri sizler için tedarik etmeye çalışan İş’te Kırtasiye’de hızlı bir şekilde istediğiniz ürüne kavuşursunuz. Ucuz ve kaliteli para sayma makinesi modellerimizi ister sitemizden inceleyebilir, isterseniz de Esenyurt ve İkitelli bölgesinde bulunan ana bayimize ve şubemize gelerek yerinde inceleyebilirsiniz. Para sayma makinesi Esenyurt’da nerede bulunur diye düşünmeyin. Esenyurt ve İkitelli bölgesinde bulunan ana bayimize ve şubemize gelin hem alışverişinizi çok daha hızlı yapın, hem de para sayma makinesi önerilerimizi görmüş olun. Siz çayınızı içerken biz sizin için ürününüzü hazırlayalım. Aradığınız her şey için biz size yeteriz. Kaliteyi ve uygun fiyatı uzaklarda aramayın, İş’te Kırtasiye dünyasına girin, üye olun ve alışverişin keyfini çıkarın.