İkaz Şeritleri


TAROKS

İkaz Emniyet Şeridi 70 mm x 500 m Sarı Siyah

47079
₺192,12 ₺160,10 + KDV

TAROKS

Taroks Yer İşaretleme Bandı 50 mm x 30 m - Sarı / Siyah

42749
₺123,10 ₺102,58 + KDV

İşte Kırtasiye

İkaz Emniyet Şeridi 70 mm x 250 m Kırmızı Beyaz

48564
₺126,00 ₺105,00 + KDV


İkaz Şeritleri ve Bantlar

Kaza, deprem, yangın, olay yeri gibi dikkat edilmesi ve girilmemesi gereken alanlarda kullanılan malzemeye ikaz şeritleri denir.  Bu iş güvenliği açısından kullanılması gereken en önemli şeylerden biridir.

Örneğin; yol üzerinden oluşan bir trafik kazası olduğunu düşünelim. Arabaların oluşturabileceği herhangi bir tehlike sonucunda insanların başına bir zarar gelmemesi gerekir. Bu yüzden çevreye bir ikaz şeridi ile sınır koymamız gerekir. Aynı zamanda sağlık ekiplerinin ve polis ekiplerinin olay yerinde daha hızlı ve doğru bir şekilde insan kalabalığı olmadan işlemlerini gerçekleştirmesini de sağlamış oluruz. Bu gibi durumlarda kullanılan ikaz şeritlerine olay yeri girilmez şeridi demekteyiz.

Çalışma alanlarının değişkenliğine göre ikaz şeritlerinin ve bantlarının da niteliği değişmektedir. Örneğin;

Elektrik ikaz bandı

Telekom ikaz şeridi,

Yer işaretleme bandı

Birçok alanda kullanılan ikaz bandı gibi birçok çeşitte ikaz şeritleri ve bantlar mevcuttur.

Renk olarak da birbirlerinden farklı çeşitler vardır.

Örneğin;

Sarı ikaz şeridi,

Sarı siyah ikaz şeridi,

Kırmızı beyaz ikaz şeridi,

Fosforlu bant gibi renklere sahip ikaz şeritleri ve bantlar mevcuttur. Bantlar içerisinde bulundurduğu özellikleri ile yapışkanlı ikaz bandı olarak kullanıldığı alanlar vardır. Yapışkanlı olmaları ile yine olay yerlerinde girilmemesi gereken sınırları bu bantlar ile yere yapıştırarak belirleyebilirsiniz.

 

Bunların haricinde merdiven kaydırmaz bant diye bir bant çeşidi de mevcuttur. Merdiven kaydırmaz bant isminden de anlaşıldığı üzere herhangi bir kaymayı önleyen malzemedir. Yani kuru ya da ıslak yüzeylerde özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde bu kaydırmaz bantlar ile oluşabilecek küçük ve ya büyük çaplı kazaları büyük bir oranda önleyeceksinizdir. 

 

İkaz Şeritleri ve Bantları Fiyatları

 

İstekirtasiye.com sizler için her çeşitte ve kullanım amacına göre ikaz şeritleri ve bantlarını stoklarında bulundurmaktadır. İkaz şeritleri ve bantları hem kaliteli hem de çok kullanışlı olması ile en uygun fiyatlara sizler için sunulmuştur. İş güvenliğiniz için ihtiyacınız olabilecek bu ikaz şeritleri ve bantlara en ucuz fiyatlar ile istekirtasiye.com üzerinden sahip olabilirsiniz. Aynı gün kargo avantajı ve kapıda ödeme avantajlarından yararlanmak için tek yapmanız gereken seçtiğiniz ürünleri sepete ekleyip alışverişinizi tamamlamak!