SSD ve Harddiskler


TOSHIBA

Toshiba 1TB Canvio Basic 2.5" Gen1 Siyah HDTB510EK3AA Harici Harddisk

47917
₺2.267,34 ₺1.889,45 + KDV

TOSHIBA

Toshiba 2TB Canvio Basic 2.5" Gen1 Siyah HDTB520EK3AA Harici Harddisk

47918
₺3.154,56 ₺2.628,80 + KDV

TOSHIBA

Toshiba 4TB Canvio Basic 2.5" Gen1 Siyah HDTB540EK3CA Harici Harddisk

48270
₺4.779,16 ₺3.982,63 + KDV

WESTERN DIGITAL

WD Harici Harddisk 1TB 2,5 USB 3.0

44293
₺2.065,45 ₺1.721,21 + KDV
Bu ürün geçici süreliğine temin edilememektedir.


HARD DİSKLER

Hard disk nedir?

İnsan olarak öğrendiğimiz her şeyi hafızamızda depolarız. Yaşadığımız anılar, görüntüler, tanıdığımız kişiler, objeler hepsi hafıza adını verdiğimiz beynimizin ilgili bölümlerinde saklanırlar. İnsanların olduğu gibi bilgisayarların, elektroniik cihazların da bir hafızaya ihtiyacı bulunmaktadır. Verilerin depolanması amacıyla kullanılan bu sanal hafızalara hard disk denilmektedir. Verilerin manyetik ortamda, 1 ve 0 mantığı ile saklanmasına müsaade ederler. HDD olarak da bilinen hard diskler, hemen hemen her elektronik alette bulunmaktadır.

Harici hard disk nedir?

Normalde bilgisayarın veya elektronik cihazların beyni olarak kabul edebileceğimiz hard diskler sabit olarak cihaz içerisinde bulunurlar. Bu verileri bir yerden bir yere transfer etmek veya arşivlemek için başka bir veri depolama aracı gerekmektedir. Bunun için CD-DVD’ler kullanılabilir ama daha yüksek kapasiteli bir depolama kapasitesine ihtiyaç varsa harici hard diskler daha etkin bir çözümdür. İçerisinde harddisk bulunan bu harici hard disker, cihaz dışında bulunmaktadır. Dolayısı ile kolayca bir yerden başka yere taşınabilmektedir. Ayrıca verilerin güvenliği açısından da etkin bir rol oynamaktadır. Bilgisarınıza bir şey olsa da harici hard diskler bu durumdan etkilenmez, verilerinizi uzun süre güvenle depolar.

Harici hard diskin avantajı nedir?

İnsanların da cihazlar gibi hafızaları vardır. Tüm veriler bu hafızalarda muhafaza edilir. Ancak insanlardan farklı olarak cihazlar harici hafıza kullanabilmektedir. İnsanoğlu hafızasındaki verileri sadece kendi hafızasında tutabilmektedir. Başka birinin hafızası diğerine bir fayda sağlamaz. Ancak harici hard diskler sayesinde elektronik cihazlar ekstra bir çok hafızaya sahip olabilmekte, bir cihazın depoladığı bir veriyi başka bir cihaz da kullanabilmektedir. Harici hard diskler portatif olarak yanınızda taşınabilmektedir. Ebat olarak oldukça küçük boyutlara kadar dizayn edilebilmektedir. Verilerinizin güvenle depolanmasını sağlarlar.

En ucuz hard disk fiyatları

En ucuz Hard disk modellerini bulabileceğiniz adres İş’te Kırtasiye.com’dur. Esenyurt’ta teknoloji ürünleri denilince ilk akla gelen ve ofis malzemeleri konusunda uzman olan İş’te Kırtasiye’de, hızlı bir şekilde istediğiniz ürüne kavuşursunuz. Seagate markası ile sizlere sunduğumuz Hard disk modellerimizi ister sitemizden inceleyebilir, isterseniz de Esenyurt ve İkitelli bölgesinde bulunan ana bayimize ve şubemize gelerek Hard disk önerilerimizi dinler, ürünleri yerinde görebilirsiniz.

Eğer; Esenyurt, İkitelli, Başakşehir, Bağcılar, Güngören, Beylikdüzü, Avcılar, Büyük Çekmece, Küçük Çekmece gibi şubelerimize yakın bölgelerden sipariş veriyorsanız, siparişinizi verdiğiniz anda en kısa sürede kendi servis hizmetimizle kapınızdayız. Diğer tüm bölgelere ise kargo vasıtasıyla en kısa sürede ulaşıyoruz. Aradığınız her şey için biz size yeteriz. Kaliteyi ve uygun fiyatı uzaklarda aramayın. Hızlı teslimatın adresi İş’te Kırtasiye dünyasına girin, üye olun ve alışverişin keyfini çıkarın.