Yüksekte Çalışma Ekipmanları


KARAM

Emniyet Kemeri Paraşüt Tipi Bel Destekli

42389
₺518,40 ₺432,00 + KDV

TAROKS

Lanyard Çift Bacaklı Şok Emicili Kanca Karabina 120cm

48403
₺756,60 ₺630,50 + KDV


YÜKSEKTE ÇALIŞMA EKİPMANLARI

Yüksekte çalışma ekipmanları, Yapılan iş ne kadar acil olursa olsun, ne kadar önemli olursa olsun; hepsinden önce işi yapan kişinin ve civarda çalışanların can güvenliğini sağlamak birinci öncelik olmalıdır. İş kategorilerinde yüksek hayati risk taşıyan yüksekte çalışma, iş güvenliği kurallarının kesinlikle uygulanması gereken bir alandır. Yüksekte çalışma hem ülkemizde hem de dünya çapında en çok riski barındıran çalışma şekillerindendir. Ölüme ve ciddi yaralanmalara sebep olan bu çalışma şekli; ne yazıktır ki tüm tehlikesine rağmen iş yerleri açısından bazen bir zorunluluk olmaktadır. Bu yüzden bu çalışma alanında iş güvenliğini sağlayarak, riski en en düşüğe indirmek birinci öncelik olmalıdır.

Yüksekte çalışmanın yükseklik sınırı nedir?

Yüksekte çalışmanın anlamı yalnızca yer seviyesinin yukarısında değil aynı zamanda yerin altında çalışılıyor olunsa dahi, düşme riski var ise bu alanda yapılan çalışmaya yüksekte çalışma olarak adlandırırız. Her ülkede belirli yükseklik sınırları vardır. Bu sınırlar ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilmektedir. ABD’de 1.20 m iken, Avrupa’da ise 1.80 m olarak yüksekte çalışma alt sınırı konulmuştur.

Paraşüt tipi emniyet kemeri

Yüksekte yapılan çalışmalarda kişiyi korumak adına en koruyucu ürün, paraşüt tipi emniyet kemeridir. Paraşüt tipi emniyet kemeri çalışma alanında olağan risklere karşı en etkili çözümlerden biridir. Bu emniyet kemeri düşme durumunda o düşüşü durdurmak için tasarlanmış sistem bileşenlerinden oluşmaktadır. Düşme anında vücuda gelen karşı gücün dağılmasını sağlamaktadır. Bu paraşüt tipi iş güvenliği emniyet kemerini üzerinize giymeden önce mutlaka test etmelisiniz. Paraşüt tipi emniyet kemeri nasıl test edilir? Kemer, sırt D halkasından tutarak sallanmalı ve D halkaları kemerleri herhangi bir aşınmaya yıpranmaya ya da hasara uğramış mı diye kontrol edilmelidir. Paraşüt emniyet kemeri, tıpkı bir yelek gibi omuzlardan geçirerek giyilir. Bacaklarınızın arasındaki bağlantılardan tutularak göğüs ile birleştirilir. Hemen akabinde bel kolonları sıkıştırılmalıdır. Bunu sıkıştırırken biraz boşluk bırakmanız gerekir. Bacak kolonları da aynı şekilde sıkıştırmalıdır. Bu kolonları yaklaşık dört parmak ucu kadar boşluk kalacak şekilde sıkıştırırsanız kan dolaşımını sağlamış olursunuz.  Göğüs kolonları dik ve parmaklarımız girebileceği şekilde ayarlanmalıdır. Bel kolonlarının ise bel kısmına doğru bir şekilde yerleştiğinden emin olmalısınız.

Paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatları

En uygun ve kaliteli emniyet kemerini arıyorsanız, doğru adres İş’te Kırtasiye.com’dur. Hayati önem taşıdığı için en kaliteli ürünleri ürünlerimiz arasında bulundurduğumuza emin olabilirsiniz. Eğer İkitelli’de yüksekte çalışmak için emniyet kemerini nereden bulurum diyorsanız; sırtınızı yaslayın ve sadece siparişinizi verin. Siparişinizi verdiğiniz anda kendi servisimizle en hızlı şekilde kapınızdayız. Kendi servis hizmetimizle; Esenyurt, İkitelli, Başakşehir, Bağcılar, Güngören, Beylikdüzü, Avcılar, Büyük Çekmece, Küçük Çekmece gibi şubelerimize yakın bölgelere en kısa sürede ihtiyaçlarınızı ulaştırıyoruz. En uygun paraşüt tipi emniyet kemeri fiyatları için ürünlerimizi inceleyebilir ve hızlı teslimat ile en kısa sürede satın aldığınız ürüne sahip olabilirsiniz!